Az év egyik legnagyobb tőzsdei sztorija az Nvidia, a chipgyártó a mesterséges intelligencia fejlesztésekkel kapcsolatos őrületből profitál, részvényárfolyama csak idén 160 százalékot emelkedett. A legendás tech befektető, Cathie Wood legfontosabb alapja azonban alaposan kimaradt ebből a történetből.
Az elmúlt napok eseményeit követően a pénzügyi részvényeket csúnyán megütötték a bankválsággal kapcsolatos befektetők aggályok miatt. Ennek ellenére a neves befektető, Cathie Wood mégis 20 százalékos hozamot tudott elérni rajtuk az idei évben. Wood titka, hogy nem a mainstream pénzügyi részvényekbe fektet be, ennek köszönhetően pedig az alapjának sikerült elkerülnie a szektort ért eladási hullámot.
Az amerikai jegybankkal az élen felvették a harcot a világ gazdaságai az egyre tarthatatlanabb inflációval, a likviditásszűkítések pedig egy rég nem látott tőkepiaci zuhanásban csapódtak le, ami gyakorlatilag minden eszközosztályt érint. Tegnap a vezető amerikai kiskereskedelmi cégek baljós előrejelzései öntöttek rá még egy kis olajat a lángoló tűzre, a Target és a Walmart zuhanása mentén közel két éve nem látott esést láthattunk az egyik legfontosabb amerikai részvényindexnél, az S&P 500-nál. Egy ilyen vészjósló és felfokozott közegben némi iránymutatást nyújthat a befektetők számára az elemzők, szakértők és a befektetések világában tapasztalt guruk hozzáállásai, a tegnapi nagy esés apropóján összegyűjtöttük a legfrissebb megnyilvánulásokat és előrejelzéseket.
Miután a világjárvány idején óriásit ralizott, Cathie Wood zászlóshajónak számító alapja, az ARK Innovation ETF több mint 60 százalékot zuhant a 2021. februári csúcsáról - hívta fel rá a figyelmet a Bespoke Investment Group.
Nem voltak jó éveik az elmúlt másfél évtizedben azoknak, akik értékalapon fektettek be, na nem azért, mert azzal a stratégiával nem lehetett pénzt keresni, hanem azért, mert a növekedési részvényeket vásárlók akár a piaci átlagnál lényegesen nagyobb hozamot érhettek el, valahogy nem a távközlési vagy olajipari részvényekről, inkább a tech vállalatokról, elektromosautó-gyártókról szóltak a hírek. Most azonban fordulhat a kocka, egyre többen hisznek abban, hogy végre az értékalapú megközelítés lesz a nyerő, a példát pedig minden idők egyik legjobb befektetője, az értékalapú megközelítést alkalmazó Warren Buffett szolgáltatja, aki az elmúlt hónapokban lenyomta az egyszerre csodált és utált bikapiaci királynőt, a növekedési részvényekbe fektető Cathie Woodot.
Cathie Wood, az ARK Invest sztáralapkezelője és vezérigazgatója kedden megjelent havi piaci beszámolójában közölte, hogy a használt autók piacán számít lehetséges csökkenésre az árak megugrása után.
Az eheti részvénypiaci turbulenciák egyik célpontja a technológia szektor volt, azon belül is az eladási hullám epicentrumában találta magát a Cathie Wood innovációs fókuszú alapja, az Ark Innovation. Az ETF közel 50 százalékos mínuszban is volt a héten a tavaly februári csúcsához képest és egyes elemzők szerint még nincs vége a mélyrepülésnek.
Az Ark Invest honlapjának napi kereskedési tevékenységről szóló közzétételéből kiolvasható, hogy a csalódást keltő negyedéves gyorsjelentés és a komoly árfolyamzuhanás ellenére továbbra is hisz a Palantir szoftvercégben Cathie Wood, a 2020-as év sztárbefektetője.
Az egyik legtrendibb sztárbefektető, Cathie Wood sokkolta a közvéleményt az 500 ezer dolláros Bitcoin-árfolyamjóslatával. Az öt éves időtávon is nagyon merész várakozás kapcsán a Yaho Finance szedte össze a legalapvetőbb befektetési lehetőségeket.
A Wright-törvény a sztárbefektető Cathie Wood számára útmutatóul szolgál ahhoz, hogy megmondja, buborékban vannak-e az egyes részvények vagy sem. Most a Teslát emelte ki a guru a törvény értelmezési keretein belül - Wood célára alapján az elektromosautó-gyártó papírja négyszer annyit ér, mint amennyibe most "kerül".
A Cathie Wood által vezetett Ark Investment Management kedden több mint 236 ezer darab Robinhood részvényt vett, mindeközben pedig 66 millió dollár értékben adott el Tesla részvényeket. Az elmúlt öt hónapban több mint egymillió Tesla részvényt adtak már el az alapnál, ennek ellenére továbbra is az Elon Musk vezette vállalat a legnagyobb kitettségük.
Cathie Wood, az ARK Invest sztárbefektetője tegnap úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok lassuló gazdasági aktivitása a növekedési potenciáljaik alapján árazott részvényeket fogja támogatni.
Cathie Wood úgy fogalmazott a Yahoo Finance Live adásában, hogy ahogy a boomerek évtizedek óta jelentősen befolyásolták a részvénypiacot, úgy gyermekeik - azaz az Z-generációsok - ugyanilyen fontosak lesznek, ha nem még fontosabbak a befektetés szempontjából az elkövetkező évtizedekben.
A mögöttünk álló hónapokban alaposan nekiment a kínai piacfelügyelet és a kommunista párt a hazai tech-óriásoknak, újabb és újabb szabályozások, törvénymódosítások, tervek és szankciók láttak napvilágot - az egyik vezető narratíva szerint a kínai állam féltheti a hatalmát a gyorsan nagyra növő kínai cégektől, amelyek több százmillió ügyfelükről rendelkeznek felfoghatatlan mennyiségű adattal, ez pedig akár nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthet azoknál a cégeknél, amelyek az amerikai tőzsdén bocsátanak ki részvényeket. Akár ez a motiváció áll a keménykezű fellépések mögött akár nem, mindenesetre a befektetők hevesen reagáltak az eseményekre és alaposan megütötték a tech-óriások részvényeit. Az elmúlt napokban azonban elkezdtek szállingózni a kedvező vállalati hírek, illetve a szigorító intézkedéseket és az adatvédelmi törvény elfogadását is megemészteni látszanak a befektetők, ennél fogva sokan a zuhanás végeként azonosíthatták a jelenlegi környezetet és a sztárbefektető Cathie Wood vezetésével "lenyúltak a hulló késért", komoly ralit indítva az alaposan megvert kínai tech-szektor vállalatainál. Ennek apropóján most részletes elemzést közlünk a jelenlegi kínai helyzetről befektetési szemszögből, körbejárjuk az esetleges kockázatokat és lehetőségeket, illetve megnézzük, hogy mit gondolnak a guruk és az elemzők a legjelentősebb tech-óriásokról.
A tavalyi év sztárbefektetője, az Ark Invest Managementet irányító Cathie Wood szűk egy hónap alatt jelentősen megváltoztatta a hozzáállását a kínai piacon történő befektetéssel kapcsolatban: korábban még úgy fogalmazott, hogy a nyilvánvaló országkockázat miatt tartósan alacsonyan maradhatnak az árfolyamok, a mögöttünk álló napokban azonban ezzel szemben nagy mennyiségben vásárolt egy e-kereskedelmi óriás részvényéből, tegnap pedig meg is szólalt a kínai piac kilátásaival kapcsolatban.
Az elmúlt hónapokban kifejezetten rossz befektetésnek számítottak a kínai technológiai cégek, erről első sorban a kormánypárt "gondoskodott". Szigorító intézkedések, büntetések és szankciók sorjáztak sűrű egymásutánban február eleje óta, ezt természetesen a befektetők is lereagálták, komoly árfolyamesést idézve elő olyan nagyvállalatoknál, mint például a Pinduoduo, a JD.com vagy az Alibaba. A tegnapi kereskedést és a mai remek piacnyitást látva azonban sok befektető úgy vélheti, hogy "megtaláltuk az alját" az esésnek - a ralit segíti többek között a tavalyi év sztárbefektetőjének, Cathie Woodnak a színre lépése is.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Feltartóztatták a tankert.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?